Gdzie najlepiej założyć konto bankowe

Jak wybrać najlepsze konto bankowe? 

Jako Samozatrudniony przedsiębiorca (mikroprzedsiębiorca) prawdopodobnie zadajesz sobie wiele pytań na temat profesjonalnych kont bankowych : czy jest to obowiązkowe ? Po co to jest? Ile to kosztuje ? Czy muszę wybrać bank internetowy lub bank tradycyjny w jakim banku założyć konto? konto Pro czy konto osobiste ? Pomiędzy poradami z Internetu, twojego bankiera i przyjaciela przyjaciela „świadomego siebie”, nie jest łatwo się tam dostać. Shine pomoże Ci to zobaczyć wyraźniej ! Podsumowanie. Czy konto bankowe jest obowiązkowe ? Konto bankowe, jakie korzyści dla samodzielnego przedsiębiorcy ? Czy przedsiębiorcy mogą samodzielnie korzystać z osobistego konta bankowego ? Jakie konto bankowe dla przedsiębiorców w jakim banku założyć konto? NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA Czy konto bankowe jest obowiązkowe ?

Jeśli planujesz zrobić więcej niż 10.000 € przychodów, musisz mieć konto dedykowane do swoich działań. Do 2019 r. obowiązkowo było otworzyć wydzielone i odrębne konto bankowe konta osobistego w ciągu 12 miesięcy od ustanowienia statusu mikroprzedsiębiorcy. Teraz ta zasada została złagodzona. Ustawa o pakcie zniosła wymóg posiadania specjalnego konta bankowego dla przedsiębiorców o rocznym obrocie poniżej 10 000 euro. Środek wszedł w życie 24 maja 2019 r. Konto bankowe, jakie korzyści dla samodzielnego przedsiębiorcy ? Oprócz zobowiązań prawnych, dedykowane konto jest dziś niezbędne dla wszystkich przedsiębiorców.

Dlaczego? Ponieważ pozwala oddzielić operacje zawodowe od operacji osobistych lepsza widoczność dla Ciebie W ten sposób będziesz mógł śledzić w czasie rzeczywistym działania własnej firmy : Twoje zarobki, szczegóły rachunków zapłaconych przez klientów, wydatki biznesowe, które będą obciążane przez twoich klientów… o wiele wygodniejsze niż mieszanie na jednym koncie transakcji zawodowych i osobistych, prawda ? Zaleta nr 2: unikaj nieporozumień między przepisami pro i perso w przypadku kontroli URSSAF Obecnie nie ma „bezpośredniej” kary, jeśli nie przestrzegasz zobowiązań na koncie bankowym, ale narażasz się na zamieszanie księgowe.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe? 

Najlepsze konta osobiste z aktualnymi promocjami bankowymi w Rankingu Kont Osobistych 2021

Na przykład, jeśli kontrolujesz USSSAF, dochód utrzymywany przy obliczaniu składek może być większy niż rzeczywisty dochód, jeśli istnieje zamieszanie między dochodami osobistymi i zawodowymi. Lepiej więc przestrzegać prawa i dobrze je oddzielić konto w jakim banku! Korzyść nr 3: poznaj podatek VAT zapłacony na wydatki biznesowe. Jeśli kiedykolwiek przekroczysz limit VAT (czego pragniemy Ci z całego serca), będziesz mógł odliczyć VAT zapłacony na twoje wydatki od podatku VAT zwróconego Państwu w jakim banku konto! Dlatego bardzo ważne jest posiadanie specjalnego konta do określania wydatków biznesowych, na które zapłaciłeś podatek VAT. Przejdź do artykułu ” Jestem mikroprzedsiębiorcą, czy jestem opodatkowany VAT w jakim banku konto? „aby dowiedzieć się więcej o pułapach VAT konto w jakim banku! Czy przedsiębiorcy mogą samodzielnie korzystać z osobistego konta bankowego ? Tak, ale trudno go otworzyć w zwykłym banku.

Jedynym obowiązkiem, jaki masz, jest posiadanie konta poświęconego Twojej działalności gospodarczej, niezależnie od konta osobistego. Masz więc pełne prawo do otwarcia klasycznego konta depozytowego w banku fizycznym lub w Internecie. Jednak wiele banków odmawia otwarcia drugiego konta osobistego poświęconego Twojej działalności zawodowej,aby skierować cię w stronę droższej profesjonalnej oferty. Nawet jeśli uda ci się otworzyć zwykłe konto osobiste dla swojej firmy, nie jest wykluczone, że Twój bank zamknie je i poprosi Cię o otwarcie konta biznesowego, jeśli zbierze transakcje biznesowe (takie jak zbieranie funduszy od USSSAF). Jakie konto bankowe dla przedsiębiorców w jakim banku konto? Aby pomóc ci to zrozumieć w wielu dostępnych dla Ciebie ofertach bankowych, sprawdź nasz komparator kont biznesowych konto w jakim banku! Otwarcie konta biznesowego w tradycyjnym banku

Jeśli chcesz otworzyć konto w tradycyjnym banku, najprawdopodobniej poprosi Cię o otwarcie konta biznesowego. Ta opcja ma nie tylko zalety, ale także wady… Otrzymasz pełną ofertę finansową: oszczędności w którym banku najlepiej założyć konto, kredyt, lokatę gotówkową, możliwość otrzymania czeku na nazwę firmy… Wysokie stawki: Oblicz od 30 do 50 euro miesięcznie. Może to być duże obciążenie dla Twojego budżetu. Niektóre banki oferują „specjalne samodzielne wykonawcy” oferty, ale przede wszystkim pozostają na wysokim poziomie cen (od 15 do 30 €). Nie zawsze przejrzyste ceny: zwróć uwagę na różne ukryte opłaty, rachunek może szybko wzrosnąć. Przygotowaliśmy dla Państwa bukiet najczęstszych ukrytych opłat pobieranych przez banki.

Znajdź najlepsze konto bankowe do swoich potrzeb.

Znajdź najlepsze konto bankowe do swoich potrzeb.

Długie i trudne otwarcie konta: zaplanuj jedną lub więcej podróży do agencji. Brak reakcji: często będziesz musiał skontaktować się ze swoim bankiem, aby zmienić limity lub uzyskać stare wyciągi bankowe, i będziesz musiał cierpliwie czekać na odpowiedź od swojego bankiera… Teoretycznie możesz otworzyć konto „osobiste”, czyli zwykłe konto depozytowe, w tradycyjnym banku, ale te ostatnie są często niechętne i mogą poprosić Cię o zapisanie się na ofertę dla profesjonalistów. Rozwiązanie w jakim banku założyć konto? Otwórz konto „osobiste” w Internecie. Oferta online konta „osobistego” jest rozdęta, między tradycyjnymi bankami internetowymi (Boursorama, Monabanq, ING Direct…) i Neo-bankami (N26, Revolut, Czam, konto niklowe). Niższe opłaty bankowe: od 0 do 10 euro miesięcznie. Większa autonomia i szybkość reakcji: nie ma potrzeby doradzania w większości operacji, możesz łatwo zarządzać kartą, sufitami… z telefonu komórkowego / komputera.

Proste otwarcie: wszystko odbywa się online, potrzebujesz tylko dowodu zamieszkania i dowodu tożsamości. Prawie pełna oferta bankowa (w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste dla banków internetowych): oszczędności, kredyt… Ryzyko zamknięcia konta w niektórych bankach internetowych, które mają specjalną ofertę dla samozatrudnionego przedsiębiorcy, jest często droższe. Jeśli przełączysz się na status SASU lub EURL, będziesz mieć konto robocze, które nie jest oferowane. Niektóre banki internetowe mają problemy z opłatami SEPA, gdy IBAN nie jest francuski. Jakość obsługi klienta jest różna w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste: oferta nie jest przeznaczona dla profesjonalistów. Opcja 3: Otwarcie konta biznesowego w neoBANKU

Kilka neobankes oferują Pro konta oferty dla freelancerów. Te neobankes oferują w większości bardzo korzystne ceny, ich aplikacje są często bardziej intuicyjne i możesz kontrolować prawie wszystko z poziomu interfejsu. Pozwalają również mieć RIB, który wyświetla Twoją markę, jeśli twoi klienci nie znają cię pod Twoim imieniem i nazwiskiem (na przykład w sklepie internetowym). Ponadto przyjmują one głównie różne statuty prawne (SASU, EURL…), które są praktyczne w przypadku zmiany działalności. Oferta niekoniecznie przemyślana dla samodzielnych przedsiębiorców w którym banku najlepiej założyć konto: brak pomocy w rozliczaniu kosztów, brak rozliczeń, brak wsparcia administracyjnego…

Bezwarunkowo darmowe konto to obecnie niestety rzadkość

Ograniczone transfery w niektórych nieopankach. Ograniczona oferta bankowa: bez depozytu czekowego lub gotówki, bez kredytu… Zagraniczny IBAN w niektórych neopan: te IBAN nie są akceptowane do płacenia składek społecznych. Opcja 4: Otwórz konto Pro w Shine, neobanque myśli dla freelancerów i przedsiębiorców gdzie założyć konto! W Shine byliśmy rozczarowani, że tradycyjne banki nigdy nie miały konta bankowego przeznaczonego specjalnie dla samozatrudnionych przedsiębiorców lub Freelancerów. Są to zawsze przemyślane usługi dla osób fizycznych lub dużych firm. Średnie osoby prywatne, średnie firmy, freelancerzy mają bardzo specyficzne potrzeby: pomoc w radzeniu sobie z ciężarem procedur administracyjnych, wystawianie faktur swoim klientom i upewnianie się, że płacą, proste i niedrogie konto czekowe itp.

Jest to wada, którą Shine nadrabia gdzie założyć konto w jakim banku konto: o wiele bardziej niż Bank, Shine to konto pro, które towarzyszy i chroni freelancerów w jakim banku najlepiej założyć konto: Zintegrowane fakturowanie od A do Z: tworzenie i wysyłanie ofert biznesowych i faktur jest bardzo proste, akceptowanie płatności kartą i otrzymywanie powiadomień, gdy tylko klienci przejrzą lub zapłacą rachunki. Obliczanie składek społecznych: Shine automatycznie oblicza swoje wydatki i ostrzega, gdy trzeba zadeklarować lub zapłacić coś ! Ekskluzywne ubezpieczenie, które cię chroni: Shine Premium obejmuje naprawdę przemyślane ubezpieczenia dla ciebie (ubezpieczenie od wypadków, ubezpieczenie urządzeń mobilnych, ochrona sprzętu, pomoc prawna).

Obsługa klienta przeznaczona dla freelancerów : niepokój gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Pytanie administracyjne ? Bez względu na temat Zespół Ekspertów pochyli się do 4, Aby odpowiedzieć w rekordowym czasie ! Jak otworzyć konto bankowe dla samodzielnego przedsiębiorcy gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Aby otworzyć konto pro, większość (Neo)banków poprosi o 3 dokumenty : Potwierdzenie działalności: KBis krócej niż 3 miesiące lub formularz ” Oświadczenie o rozpoczęciu działalności » Potwierdzenie miejsca zamieszkania. W bankach internetowych (Neo)procedura jest wykonywana całkowicie online i zajmuje nie więcej niż 5/10 minut. Tradycyjne banki mogą poprosić o umówienie się na spotkanie z agencją. Jak otworzyć konto w butach ? Zrób zdjęcie swojego dowodu tożsamości i dowodu zamieszkania. I to wszystko, potwierdzamy twoje monety i tworzymy Twoje konto w ciągu 48 godzin !

Kiedy założyć konto pro lub dedykowane do swojej działalności ? W mikroprzedsiębiorstwie nie ma potrzeby otwierania konta bankowego od momentu utworzenia statusu. Możesz bardzo dobrze założyć firmę bez, a następnie założyć ją, gdy rozliczasz swoich pierwszych klientów lub zaczynasz odczuwać potrzebę oddzielenia wydatków od wydatków osobistych. Pamiętaj tylko, że musi być otwarty, gdy tylko przekroczysz poprzeczkę 10 000€ dochodu. Jednak, aby rozpocząć pracę na solidnych podstawach bez ryzyka błędów księgowych na wczesnym etapie, możemy jedynie doradzić, aby otworzyć specjalne konto tak szybko, jak to możliwe.

Jak założyć konto bankowe przez Internet?

Jak założyć konto bankowe przez Internet?

Jeśli ta opcja Cię interesuje, Shine sugeruje, abyś stworzył swój status i otworzył dla Ciebie konto pro, jednym kamieniem dwa uderzenia w jakim banku konto! Jak zmienić konto bankowe? Czy chcesz zmienić konto dedykowane swojej działalności ? To bardzo proste, postępuj zgodnie z przewodnikiem ! Krok pierwszy: Otwórz inne konto. Wynika to z faktu, że ważne jest, aby mieć nowe konto, na które będziesz otrzymywać środki z konta, które zamierzasz zamknąć. Krok drugi: Zamknij bieżące konto. Aby to zrobić, po prostu wyślij list zamykający do swojego banku poleconego z potwierdzeniem. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do przeczytania naszego samouczka gdzie założyć konto: jak zamknąć profesjonalne konto bankowe ? Czy mogę wykorzystać własne konto bankowe kontrahenta do moich osobistych wydatków ?

W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, możesz wykorzystać dochody obecne na koncie bankowym według własnego uznania. Po opłaceniu wszystkich wydatków biznesowych możesz swobodnie zarządzać swoimi pieniędzmi i przekazywać je na swoje konto osobiste. Jednak dla większej widoczności operacji biznesowych zaleca się, aby nie dokonywać osobistych wydatków z konta bankowego przeznaczonego dla jego firmy lub znaleźć sposób na odróżnienie ich od wydatków biznesowych. Jest to możliwe dzięki Shine : możesz kategoryzować swoje wydatki w Jeśli korzystasz z konta bankowego prowadzącego działalność gospodarczą na własne wydatki,pamiętaj o odłożeniu na bok składek społecznych, podatków i podatków, które będziesz musiał zapłacić. J2-Taxcalculationhighlight(allmicro)1J2-Taxcalculationhighlight(allmicro). Dzięki Shine, bez nieprzyjemnych niespodzianek, oceniamy Twoje obciążenia w czasie rzeczywistym!

Jaką kolejność należy określić, aby zrealizować moje czeki na koncie przedsiębiorcy gdzie założyć konto? Konieczne jest tylko, aby konto, na które wpłacasz czek, znajdowało się w imieniu osoby lub firmy wymienionej na czeku. Jeśli wybrałeś swoje imię i nazwisko jako nazwę handlową, poproś klientów o umieszczenie Twojego imienia i nazwiska na czekach. Jeśli Twoja nazwa marki różni się od Twojego imienia i otrzymujesz czeki w imieniu swojej firmy, będziesz musiał wypłacić je na koncie biznesowym otwartym w imieniu tej firmy. Czy możliwe jest posiadanie wielu kont bankowych poświęconych mojej działalności w jakim banku najlepiej założyć konto?

Jeśli jesteś mikroprzedsiębiorcą z wieloma działaniami, powinieneś otrzymywać wszystkie swoje dochody na jednym koncie. Jeśli masz wiele firm do prowadzenia różnych działań (takich jak mikroprzedsiębiorstwo i SASU), możesz mieć wiele kont bankowych. Jeśli jesteś pracownikiem oprócz bycia mikroprzedsiębiorcą, musisz otrzymywać dochód od pracownika na innym koncie (takim jak konto osobiste). Chcesz otworzyć konto bankowe w Shine ? Jeśli masz pod ręką dowód osobisty i dowód osobisty, to wszystko, czego potrzebujesz, a jeśli jeszcze nie zbudowałeś swojego statusu mikroprzedsiębiorcy, Shine zajmie się tym za ciebie w jakim banku najlepiej założyć konto!